אירוע אנימציה מיוחד ליום השואה והגבורה

בית ציוני אמריקה, 26 באפריל 2022

ענפים שבורים וקשרים ענפים
אוצרת: גילת פרג

 

גלי ההדף של השואה משפיעים על הזהות, ההגירה, הכאב והפרידה של הדורות הבאים ושל הניצולים שהשאירו את המשפחה מאחור. אסופת אנימציה זו מורכבת בעיקר מסרטים עכשוויים ביצירתם של הדור השלישי, בנגיעה ישירה בזיכרון של הסבתות, ובמחשבות של זהות והזדהות עם מלחמה רחוקה כל כך.

סיפור יודיסאה
מגיש: שי צ’רקה

השואה היא אירוע גדול מהחיים, מציאות שאין לנו כלים לתפוס, אירוע גדול מסך מיליוני סיפורי קורבנותיו וניצוליו. לכן השואה צריכה לקבל ביטוי גם באגדות, בנוסף לעדויות ולתיאורים המציאותיים שלה.

הסודות של אבי
מרצה: מישל קישקה

לקראת צאת פיצ’ר האנימציה החדש “הסודות של אבי” עפ”י הרומן הגרפי של מישל קישקה “הדור השני” – יספק המאייר הצצה אל מאחורי הקלעים של הפקת הסרט, על האדפטציה מקומיקס למדיום הקולנועי, על התהליך שעבר בעצמו, על הסיבות שהביאו את ורה בלמון להפוך את הקומיקס לסרט אנימציה. וגם על מה שקרה סביב הספר מאז שראה אור ב-2012.

עולם של זיכרונות
אוצר: דודו שליטא

האנימציה החלה להתעסק בשואה באיחור ניכר. רק אחרי כ – 40 שנה מתום המלחמה ההיא. בשנים האחרונות היא מנסה להדביק את הפער וסרטים רבים מופקים בזיקה לנושא. אולי בגלל הדור השני ובעיקר השלישי, המרגישים הרבה יותר אומץ להתמודד עם הזוועה שחוו.

איפה אנה פרנק
סרטו של ארי פולמן

“איפה אנה פרנק”, סרט האנימציה המרהיב של ארי פולמן (“ואלס עם באשיר”), שהוקרן לאחרונה בפסטיבל קאן, הוא עיבוד מקורי לסיפורה המוכר של אנה פרנק.